Hobby motokros a enduro

| úvod | značky motocyklů | HONDA | JAWA | závody | vybavení na závody | výbava motocyklu | výbava jezdce |
| odkazy | knihy a videa | zajímavosti | závodiště Kramolín | slovníček | tipy

Vaše příběhy

aneb co se stalo Vám...

Ahoj Jirko,

předem ti musím poděkovat za zveřejnění tvého článku na netu. Je to velmi zajímavé čtení, škoda jen, že jsem si ho nepřečetl minulý týden.

Proč? Protože jsem idiot!

Trochu ti popíšu co se mi stalo.

Na motorkách jezdím od 10 let, můj otec motorky nenávidí a tak mě k tomu dotáhli moji kamarádi.

Asi jako každý jsem jezdil na fuchtli a pak následoval Simson enduro, nějaká Jawička, MZ.

Pak jsem si splnil sen a pořídil jsem si Yamaha Drag Star 650, ale svezení bylo to jiné než jsem očekával.

Od mala mám rád adrenalin takže jsem přesedlal na silniční Yamahu R1. Letos jezdím na R1 6 rokem a troufnu si říct, že si hodně rozumíme.

Ale co mě vždycky lákalo je motokrosová motorka. Jako 15 letej kluk jsme postavili se sousedem z Jawky 250 takovou hybrid krosku,ale jezdit se na tom dalo. Ale jinak žádná jiná kroska v mém dosavadním motorkářském životě neproběhla. Až jsem se bavil s jedním kamarádem který semnou jezdí na BMW 1100S, že jeho dcera má jakousi krosku od Kawasaki a že je to 80 ka a že by si taky rád pořídil nějakou. Tak jsme se společně dohodli, že něco koupíme a budeme prostě jen tak blbnout.

Věděl jsem že budu potřebovat nějaký chrániče a boty atd. Ale byl jsem tak natěšeném, že jsem tomu nekladl zase takový důraz a řekl jsem si, že si vezmu normální helmu, boty a rukavice co mám na silnici a bude to ok.

Od kamaráda který kšeftuje s motorkami a jezdí taky na kroskách jsem koupil Yamahu YZ 250. s tímto klukem a dalším kamarádem na teréní 4 kolce Sužuji 400 jsme vyrazili do polí a lesů si zablbnout. Jenže, klidné projíždění lesů a polí nás jaksi nabudilo k tomu, že by jsme se měli jet podívat do Ředhoště což od nás asi 9km na motodrom. V televizi nebo při pozorování závodů vypadá všecko hrozně jednoduše, motorky lítají vzduchem a člověku který to nikdy nezkusil to připadá že na tom nic není. Teď už vím, že realita je jiná. Po několika opatrných kolech jsem byl i tak docela vyřízeném, tak jsem dal chvilku oraz a pozoroval jsem kamaráda s profi výstrojí a závodní Suzukou RM 250 06 jak tam řádí. Říkal jsem si, že ten strach z lavic a padáků musím překonat a že trošku přidám. Hm tak jsem jel a první velkou lavici za startem jsem vzal ostřeji, ale až moc. Když jsem s motorkou letěl stále výš a dál, věděl jsem, že to není dobrý. Taky že ne, motorka se začala přetáčet na zadní kolo, že jsem dopadl skoro kolmo. Já z ní vypochodoval jako Švejk a udělal jsem několik kotrmelců. Hned jsem se zvedl a říkám si „ ty vole to byla pecka“ a vidím jak motorka leží pod skokánkem a vrčí. Běžel jsem tam a chtěl jsem jí dát stranou aby do mě někdo neskočil. Chci jí zvednou levou rukou za řídítko, ale něco mi přeskočilo v rameni. Zahejbal jsem z rukou a cítil jsem řezající bolest a přeskakování kosti. Hned mi bylo jasný, že mám zlomenou klíční kost. Po chvilce jsem s rukou už nehnul a taky mi natekli obě zápěstí který jsou teda naštěstí jen „natražený“. Dojeli mě kluci tak jim zděluju tu novinu. Jediný co nás napadlo jak se dostat domu protože jsme neměli telefon a byli jsme tam sami, bylo že mi nahodí motorku a já na ní dobrblám domu. Tak to fakt nešlo a navíc bolest a hybnost rukou se stále zhoršovala. Tak nás napadlo, že na tý čtyřkolce to půjde líp. Tak jsem na ní sedl a dojel asi 10 km domů. Co ti mám vyprávět málem jsem se počůral bolestí.

Teď už vím, že než na ní zase sednu budu mít všechny chrániče co k tomuto sportu patří. Fakt mě to chytlo a tahle moje blbost na začátku mě určitě neodradí.

Ještě jednou díky a přeju ti ať ti zdraví už jen slouží ke tvé spokojenosti.

S přátelským pozdravem
Miloslav Š.

 

www.multimedia-activity.cz - webdesign, webhosting, multimedia, reklama, potisk triček